Dažniausiai užduodami klausima

Produktai

  • Kreivabudės grybiena ant grūdų.
  • Šiaudų granulės.
  • Kvėpuojantis filtras.
  • Kibirėlis, kuriame bus auginami grybai.
  • Naudojimo instrukcija.

Paruošti Mushi Mushi grybų auginimo rinkinį yra ypač lengva! Tereikės atlikti šiuos žingsnius:

  • Karštu vandeniu sudrėkinti šiaudų granules ir palaukti, kol jos atvės.
  • Sudrėkintas šiaudų granules sumaišyti su grybiena ir perkelti į kibirėlį.
  • Laikyti kibirėlį tamsoje apie kelias savaites, kol grybiena pilnai apaugs šiaudų granules.
  • Kibirėlį išnešti į šviesą ir laukti pirmojo derliaus!

Detalesnius žingsnius rasite naudojimo instrukcijoje, kurią gausite kartu su rinkiniu.

Grybų auginimo blokas jau yra pasiruošęs regzti vaisius - grybiena yra pilnai apaugus substratą ir grybai gali užaugti per vieną savaitę.

Su grybų auginimo rinkiniu gauni substratą, kurį reikia pačiam pasiruošti ir sumaišyti su grybiena. Tuomet kibirėlį reikia palikti inkubuotis apie dvi savaites, kol grybiena apauga visą substartą. Po to galima inicijuoti grybų vaisiakūnių formavimą. Nuo substarto paruošimo iki grybų vaisiakūnių formavimosi praeina vienas mėnesis.

Reziumė: blokas skirtas tiems, kurie nori lengvo ir greito rezultato, o rinkinys tiems, kurie nori patys susitepti rankas ir išmokti pagrindinius grybų auginimo žingsnius (substrato paruošimas, inokuliacija, inkubacija, vaisiakūnių rezgimas).

Šiuo metu galima užsiauginti šiuos grybus:

Gluosninė kreivabudė - tai valgomas saprotrofinis grybas, gamtoje randamas tiek šiltuoju, tiek šaltuoju laikotarpiu. Auga ant medžių, kamienų, kelmų ir įvairių žemės ūkio atliekų. Pakepinta yra šiek tiek saldaus, riešutinio skonio. Skoniu, tekstūra ir išvaizda primena šviežias austres.

Rožinė kreivabudė - tai valgomas saprotrofinis grybas, augantis tropinio klimato vietose ir pasižymintis ryškiai rausva spalva, dėl ko dar yra vadinamas braškių ir flamingų grybu. Auga ant medžių, kamienų, kelmų ir įvairių žemės ūkio atliekų. Termiškai apdorojus daugeliui primena šoninės skonį.

Citrininė kreivabudė - tai valgomas saprotrofinis grybas, augantis subtropinio klimato vietose ir pasižymintis ryškiai geltona spalva. Auga kekėmis ant medžių, kamienų, kelmų ir įvairių žemės ūkio atliekų. Termiškai apdorojus susidaro saldus riešutų skonis.

Nekenksminga, nes auginsi visai nedidelį kiekį, tad sporų nebus daug, kad jums kažkaip pakenktų. Taip pat visada grybus rekomenduojame skinti, kol jų kepurėlės yra neatisvertusios į viršų ir grybai dar nėra pilnai išbarstę savo sporų.

Jei pamiršai laikyti grybienos pakelį šaldytuve, pirmiausiai apžiūrėk jį, ar nėra kažkokių didesnių spalvos pakitimų. 

Jei grybiena pageltonavo ar išleido rudą skystį, tai dar nereiškia, kad grybienos negalima naudoti. Kadangi grybiena yra gyva ir ji auga, tai ir išskiria metabolitinį skystį (todėl atsiranda ta geltona spalva) ir taip pat labiau pabaltuoja. Sunerimti reikėtų tada, jei pamatei žalios spalvos lopinėlius - tai gali indikuoti pelėsi. 

Jei nesi tikras, ar gali naudoti grybieną, tiesiog atsiųsk mums nuotrauką ir mes įvertinsime.

Naudojant grybų auginimo bloką grybai išauga per 1-2 savaites, o naudojant grybų auginimo rinkinį, grybai išauga per 1 mėnesį.

Vaisiakūnius reikėtų nuskinti prieš jiems išbarstant savo sporas, kai kepurėlių kraštai yra šiek tiek užlinkę į apačią, bet ne atsivertę į viršų. Suimk grybus ir sukamuoju judesiu juos nuskink.

Naudojant tiek bloką, tiek rinkinį, užauga iki 500 g Gluosninių kreivabudžių ir iki 300 g Rožinių bei Citrininių kreivabudžių per kelis derlius. Galimi 2-3 grybų derliai.

Tikrai ne! Grybai gali augti tiesiog jūsų namuose, kambario temperatūroje, dienos šviesoje. Grybų drėkinimui galite naudoti paprastą purškiklį su vandeniu.

Formuojantis grybų vaisiakūniams svarbu juos nuolat drėkinti, tad namuose vertėtų turėti paprastą purškiklį su vandeniu. 

Siuntimas

Užsakymai paruošiami ir išsiunčiami per 1-2 darbo dienas. Dažniausiai siuntos atkeliauja per 1 d.d. Kadangi siunčiame gyvus produktus, kuriems nėra palankūs temperatūros svyravimai,stengiamės užsakymų nesiųsti penktadienias ar prieš šventines dienas, kad produktai kuo trumpiau užsibūtų paštomatuose ar siuntinių sandėliuose.

Siunčiame tik Lietuvoje.