Viduklės koldūnai su kreivabudėmis

Viduklės koldūnai su kreivabudėmis

Kadangi esu gimus ir augus Viduklėje, aš būtinai turėjau pasigaminti Viduklės koldūnų su mūsų mylimais grybais - kreivabudėmis. Prisimenu, kaip mokykloje mus mokė, kaip gaminti ir lankstyti tuos mažius koldūniukus. Tačiau vis tiek teko panaršyti internetą, kad rasčiau tikslų tešlos receptą, o lankstymo būdą teko prisiminti proceso metu…


Norint pamaitinti didelę šeimą koldūnais reikės:


Tešlai:

1 kg miltų

1 kiaušinis

3 šaukštai aliejaus

0,5 L šilto vandens

Žiupsnelis druskos


Įdarui:

800 g. šviežių kreivabudžių

1 kiaušinis

1 svogūnas

2 šaukštai aliejaus

Pipirai ir druska pagal skonį


Gaminame tešlą:

  • Į didelį indą supilame miltus, druską, kiaušinį ir aliejų. Tuomet pilame šiltą vandenį, išmaišome. Leidžiame tešlai pailsėti 15 min. Tada pradeda minkyti. Minkome geras 5-7 minutes. Uždengiame tešlą rankšluostėliu ir einame daryti grybų įdarą.

Gaminame įdarą:

  • Smulkiai susipjaustom grybus ir svogūną. Pakepiname svogūną ant aliejaus kelias minutes. Tada suberiame grybus. Kepiname ant gan aukštos kaitros, kol išgaruoja didžioji dalis vandens. Suberiame grybus į atskirą indą ir palaukiame, kol masė šiek tiek atvės. Tuomet įmušame kiaušinį, suberiame druską ir pipirus. Viską lengvai sutriname - bet ne per daug.

Formuojame ir verdame koldūnus:

  • Plonai iškočiojame tešlą. Eilute sudedame nedidelį kiekio įdaro. Užlenkiame tešlą ir su mažu stikliuku išspaudžiame koldūniuką. Tuomet užspaudžiame koldūno kraštus ir sujungiame kraštš galus.
  • Pilame koldūnus į verdintą ir sūdytą vandenį. Kai koldūnai iškyla į viršų, juos verdame ne ilgiau nei 1 minutę. Nusunkiame vandenį arba išgraibstome koldūnus su kiaurasamčiu.

Kaip valgyti koldūnus? Dažnu atveju koldūnai yra valgomi su grietine ir spirgučių padažu, tačiau man užteko ir grietinės!


Skanaus!

 

Video receptas Instagram'e: ČIA

 

Nežinai, iš kur gauti kreivabudžių? Užsiaugink jų pats su Mushi Mushi grybų auginimo rinkiniais!

Gluosninė kreivabudė

Rožinė kreivabudė

Citrininė kreivabudė

Grybų auginimas namuose dar niekada nebuvo toks lengvas!

Grįžti į tinklaraštį