Ką daryti, jei džiūsta auginami grybai?

Ką daryti, jei džiūsta auginami grybai?

Grybams, kaip ir žmonėms, vanduo yra gyvybiškai reikalingas. Nesant pakankamam drėgmės kiekiui, grybų vystymasis gali sustoti. Auginant grybus būtina pasirūpinti, kad tiek substrate, kur auga grybiena, tiek ir vaisiakūnių vystymosi aplinkoje, būtų užtektinai drėgmės. 

Naudojant grybų auginimo rinkinį, paruošti substratą grybienai auginti yra ypač lengva - tereikia laikytis instrukcijoje nurodytų žingsnių. Taip būsite tikri, kad substratas yra tinkamos drėgmės grybienai kolonizuotis. Šioje vietoje dažniausiai nekyla jokių problemų.

Paprastai propblemų, susijusių su nepakankamu drėgmės kiekiu, gali atsirasti kitame grybų auginimo etapme, kai pradeda formuotis vaisiakūniai.

Kodėl svarbu palaikyti drėgmę grybų vaisiakūnių formavimosi metu?

Kuomet baigiasi inkubacinis laikotarpis ir pilnai grybiena kolonizuotas substratas yra išnešamas į dienos šviesą, pasikeitę aplinkos veiksniai suaktyvina grybieną formuoti grybų vaisiakūnius. 

Pirmiausiai, iš grybienos susiformuoja maži mazgeliai, kurie atrodo kaip maži balti iškilimai. Šio proceso metu grybai naudoja ląstelių dalijimąsi, kad susiformuotų visos ląstelės, reikalingos galutiniam subrendusiam grybo vaisiakūniui užaugti.

Grybienos mazgelis

Grybienos mazgelis, iš kurio išaugs grybų vaisiakūnis

Pasibaigus šiam etapui ir susiformavus visoms reikiamoms ląstelėms, grybai jas pradeda gausiai pildyti vandeniu ir maistinėmis medžiagomis. Kitaip tariant, susiformavusios vaisiakūnio ląstelės tarsi kempinė sugeria vandenį iš aplinkos ir greitai didėja savo tūriu. 

Būtent šiuo metu, kai grybų vaisiakūniai išlenda lauk iš kibirėlio, ypatingai svarbu pasirūpinti, kad jų augimo aplinkoje būtų užtektinai drėgmės. Jei aplinkoje, kurioje formuojasi ir auga vaisiakūniai, nebus užtektinai drėgmės - jų vystymasis ir augimas sustos, ir vaisiakūniai tiesiog pradės džiūti.

Kaip užtikrinti drėgmę vaisiakūnių augimo metu?

Naudoti vandens purkštuką. Rekomenduojama besivystančius grybų vaisiakūnius kuo dažniau purkšti vandeniu, bent 2-3 kartus per dieną. Jei pastebi, kad grybai greitai išsausėja, o gal net ir pradeda džiūti, purškimus vandeniu reikėtų padažninti.

Grybams auginti naudojamas vandens purkštukas

Vandens purkštukas

Surasti drėgną vietą namuose. Jei tavo namuose vyrauja sausas oras, vien grybų apipurškimo vandeniu gali ir neužtekti. Tokiu atveju reikėtų surasti kuo drėgnesnę vietą namuose ir ten perkelti grybus. Tai gali būti net ir vonios kambarys!

Ką daryti, jei grybai visai sudžiuvo?

Grybų vaisiakūniams sudžiuvus, jų augimas sustoja. Būtent todėl sudžiūvusius grybų vaisiakūnius reikėtų visai nuskinti ir pabandyti užsiauginti grybų iš naujo.

Jei naudoji Mushi Mushi grybų auginimo rinkinį, atliki šiuos žingsnius:

  1. Nuskink sudžiūvusius vaisiakūnius. Būk tikras, kad pašalinai visas vaisiakūnio liekanas iki pat grybienos.
  2. Skylutę, iš kurios nuskynei vaisiakūnius, užklijuok nauju kvėpuojančiu pleistru.
  3. Į kibirėlio vidų įpilk apie 150 ml vėsaus vandens.
  4. Palik kibirėlį šviesioje vietoje. Pasistenk surasti drėgnesnę vietą namuose.
  5. Kelių savaičių bėgyje lauk naujų grybų!

Jei turi papildomų klausimų, visada gali mums parašyti į info@mushimushi.lt

P. S. - jei ir tu nori užsiauginti grybų namuose, išbandyk mūsų linksmuosius Mushi Mushi grybų auginimo rinkinius:


Gluosninės kreivabudės auginimo rinkinys

Rožinės kreivabudės auginimo rinkinys

Citrininės kreivabudės auginimo rinkinys

Grįžti į tinklaraštį