Ilgi grybų stiebai ir mažos kepurėlės - ką daryti?

Grybų auginimo problemų sprendimo būdas

Tik pradedant auginti kreivabudes savo grybų ūkyje Vilniuje, susidūrėme su daugybę problemų. Viena jų - deformuoti grybų vaisiakūniai. Gerai pamenu, kad išlindus ir pradėjus augti pirmiems grybams sutrikome - jie neatrodė taip, kaip interneto platybėse. Taip ėmėme ieškoti atsakymų, kodėl mūsų grybai atrodo šiek tiek deformuoti, su ilgais kotais ir mažomis kepurėlėmis. Pasirodo, pagrindinė problema slypėjo ore - mūsų grybams trūko deguonies! Nuotraukose žemiau matosi, kaip tos paties grybų rūšies vaisiakūniai atrodo augant esant skirtingam deguonies kiekiui aplinkoje.

Kai augant grybams namuose trūksta deguonies
Kai grybams trūksta deguonies
 
Kai augant grybams namuose deguonies užtenka
Kai grybams ore deguonies yra užtektinai

Grybų kvėpavimas

Grybai, taip pat kaip ir žmonės, „įkvepia" deguonį ir „iškvepia" CO2, todėl jiems reikia nuolatinio šviežio oro, kad išsivystytų normalūs vaisiakūniai. Kolonizacijos metu, kuomet grybiena valgo substratą, grybas toleruoja didesnį CO2 kiekį aplinkoje - panašiai kaip miške, grybienai augant po žeme. Tačiau atėjus laikui formuoti vaisiakūnius, grybams yra reikalingas didesnis kiekis deguonies. Ne veltui, daugelis grybų vaisiakūnių formuojasi ne po žeme, o jos paviršiuje, kuriame yra didesnis deguonies kiekis. Auginant grybus namuose, ypač kreivabudes, ir esant per dideliam CO2 kiekiui aplinkoje, grybas “stiebiasi” stengdamasis surasti deguonies šaltinį, tad vaisiakūnio kotas ištįsta, o kepurėlė tampa maža arba deformuota. 

Ką daryti, jei grybai auga ilgais stiebais?

Atskaymas paprastas - pasistengti, kad namuose būtų daugiau šviežio oro! Jei pastebite, kad jūsų auginami vaisiakūniai auga ilgais stiebais ir mažomis kepurėlėmis, vertėtų kartą ar du kartus per dieną kelioms minutėms atidaryti langus ir išvėdinti patalpas. 

Taigi, jūsų auginami grybai gali tapti puikiais indikatoriais, kada vertėtų prasivedinti namus😉.


Jei turi papildomų klausimų, visada gali mums parašyti į info@mushimushi.lt

P.S. - jei ir tu nori užsiauginti grybų namuose, išbandyk mūsų linksmuosius Mushi Mushi grybų auginimo rinkinius:

Gluosninės kreivabudės auginimo rinkinys

Rožinės kreivabudės auginimo rinkinys

Citrininės kreivabudės auginimo rinkinys

Grįžti į tinklaraštį