2023-jų metų apžvalga - kas pasikeitė?

2023-jų metų apžvalga - kas pasikeitė?

Labas!

Šie metai mums yra puikus įrodymas, kiek daug visko gali įvykti ir pasikeisti per 12 mėnesių. Nuo grybų ūkio Vilniuje, iki naujo grybų fabrikėlio Viduklėje, nuo šviežių grybų auginimo palapinėje, iki grybų auginimo rinkinių paleidimo, nuo kelių šimtų sekėjų Instagrame, iki Labas rytas, Lietuva“ laidos - mums praeiti metai buvo pilni įvairiausių patirčių. Kviečiu jas kartu apžvelgti👇.

Kaip prasidėjo mūsų 2023?

Naujus metus pradėjome optimistiškai - mūsų auginimo palapinėje pagaliau pradėjo daugėti  gražių, nedeformuotų grybų! Negana to, sulaukėme ir pirmųjų gerų rezultatų su grybų auginimo rinkinių prototipais!

Pirmas gausesnis užaugintų kreivabudžių derlius

Pirmasis gausesnis užaugintų kreivabudžių derlius.

Pirmasis grybų auginimo rinkinio prototipas

Pirmasis grybų auginimo rinkinio prototipas.

Optimistiškai nusiteikusios, po truputį tvarkėmės VMVT leidimus, kompanijos įsteigimo dokumentus ir vasario pabaigoje įregstravome MB Grybų namai! Tai leido mums atlikti savo pirmąjį kreivabudžių pardavimą - turim net nuotrauką su pirmaisiais gautais pinigais😂.

 Pirmieji uždirbti pinigai

Pirmieji uždirbti pinigai😂.

Bet kai dirbi su grybų auginimu, bėda visuomet gali tavęs laukti už kampo. Taip atsitiko ir mums - staiga grybai palapinėje pradėjo keistai augti, tad būtinai reikėjo ieškoti pagalbos…Laimei, pasikonsultavus su kitais grybų augintojais, problemas pavyko išspręsti.

Keistos grybų deformacijos

Keistos grybų deformacijos.

Streso pilnas pavasaris

Pavasarį į pasaulį išleidome savo pirmąjį vaiką - Gluosninės kreivabudės grybų auginimo rinkinį. O kiek nerimo buvo prieš tai! Pirmą kartą kūrėme elektroninę parduotuvę, aiškinomės dalykus dėl siuntimo, baiginėjome paskutines produkto detales ir su baime širdyje siuntinėjome pirmuosius užsakymus. Baiminomės, ar žmonėms užaugs grybai namuose, ar instrukcijos lengvai suprantamos, ar žmonėms nepabos laukti, ar patiks visas auginimo procesas?🤔

Su pirmuoju į pasaulį paleistu grybų auginimo rinkiniu

Mushi Mushi pirmasis į pasaulį paleistas grybų auginimo rinkinys.

Prie viso šio nerimo prisidėjo ir pakvietimas sudalyvauti Alfo Ivanausko laidoje! Nejuokaujam - mes labai jaudinomės. Viešasis kalbėjimas yra ne mūsų stiprioji vieta. Tačiau žvelgėm į šią laidą kaip puikią galimybę pakalbėti apie grybus, jų auginimą ir, žinoma, pasipraktikuoti savo kalbėjimo įgūdžius.

Balandžio pradžioje taip pat į prekybą paleidome ir grybų auginimo blokus, kurių pagalba kreivabudes buvo galima užsiauginti per kelias savaites. Na, o balandžio pabaigoje iš klientų gavome pirmąsias nuotraukas  su grybais dygstančiais iš kibirėlių! Kiek džiaugsmo buvo matyti kitus žmones augininačius grybus!

Geras grįžtamasis ryšys paskatino ir toliau testuoti grybų auginimo rinkinius, tik su kitomis grybų rūšimis - rožinėmis ir citrininėmis kreivabudėmis.

Pimasis Rožinės kreivabudės auginimo rinkinio prototipas
 
Pimasis Rožinės kreivabudės auginimo rinkinio prototipas.

O pavasarį užbaigėme su treksmu!  💥 Vieną dieną sulaukėm skambučio iš Kristupo - Labas rytas, Lietuva“  vedėjo - su pakvietimu pakalbėti šeštadieno laidoje. Jeigu mes siaubingai jaudinomės prieš dalyvaujant Alfo laidoje, galit nuspėti, koks streso lygis buvo pasiektas tą šeštadienio rytą. Tačiau dėka visų laidos darbuotojų, tas rytas buvo itin smagus ir tikrai įsimins ilgam!

Svečiuojamės Labas rytas, Lietuva laidoje
Svečiuojamės „Labas rytas, Lietuva“ laidoje.

 Pokyčių vasara

Vasarą pradėjom paleisdamos vasarišką reklamos kampaniją, kurios metu pristatėm du naujus grybų auginimo rinkinius - Rožinės ir Citrininės kreivabudės. Nusprendėme apsirengti kaip 60-ųjų damos ir mano tėvų sodyboje nufilmuoti smagų šių rinkinių pristatymą. Prisipažinsim - tikėjomės didesnio susidomėjimo šiais spalvingais rinkiniais, bet vietoj to teko išmokti pamoką, kad vasara pirkimai krenta žemyn…😔

Rožinės ir Citrininės kreivabudės auginimo rinkinių paleidimas

Rožinės ir Citrininės kreivabudės auginimo rinkinių paleidimas.

Nežinia, ar todėl kad vasara norisi keliauti, ilsėtis, o ne kiekvieną dieną lankytį grybų ūkį, ėmėm kalbėti apie Mushi Mushi ateitį. Be to, grybų ūkio patalpų nuomos sutartis turėjo baigtis rugsėjį, tad reikėjo apsispręsti, ar liekam Vilniuj, ar keliaujam kitur.

Ir būtent čia reikėtų įvesti šiek tiek daugiau konteksto. Kuomet turi savo mažą verslą, kartais gali atrodyti, kad tai - visas tavo pasaulis. Tačiau taip nėra. Šalia to yra šeima, draugai, hobiai ir visai dažnai - kitos veiklos, darbai. Būtent tuo metu ėmiau labiau suprasti šį faktą ir paklausiau savęs, ką noriu turėti šalia Mushi Mushi? Žinoma, tiek aš, tiek Deimantė į šį klausimą turėjome atskirus atsakymus, tad po kelių pokalbių ir apmąstymų nusprendėme kraustytis iš Vilniaus į naujas vietas, su naujais žmonėmis ir dirbti su kitomis norimomis veiklomis.

O kaip dėl Mushi Mushi? Žinoma, visada galima sustoti ir viską užbaigti - nuo to pasaulis tikrai nesugrius. Tačiau įdėjus tiek daug darbo ir širdies į šį projektą, gaunant nuoširdų artimųjų palaikymą bei matant, kiek daug džiaugsmo grybų auginimas atneša kitiems, atsiranda vis naujų jėgų toliau kurti bei auginti Mushi Muhsi, tik šįkart nesumenkinus kitų savo norų ir svajonių.

Būtent taip mes nusprendėme nebeauginti šviežių grybų ir susifokusuoti tik ties grybų auginimo rinkiniais ir iš Vilniaus savo grybų fabrikėlį perkraustyti į Viduklę, kur gyvena mano tėvai.

Grybų lovos vaisiai užauginti ant paskutiniųjų panaudotų grybų auginimo blokų iš mūsų ūkio Vilniuje

Paskutiniai grybų auginimo blokai parvežti iš Vilniau ūkio sugulė į grybų lovą, kuri vėliau davė daug derliaus!

Ruduo - nerandam sau vietos…

Susipakavom visą per metus užgyventą turtą Vilniuje, tarėm šiam nuostabiam miestui sudie ir viską išvežėme į Viduklę. Tik turėjome vieną bėdelę - patalpos, į kurias visus tuos daiktus turėjome iškraustyti, buvo dar nebaigtos tavrkyti! Bet nieko tokio, sakė man tėvai, per kelias savaites bus viskas sutvarkyta, o dabar tuos daiktus galima palikti namo rūsyje.

Pozuojam prie per metus Vilniuje užgyvento turto ir tariam šiam miestui sudie!

Pozuojam prie per metus Vilniuje užgyvento turto ir tariam šiam miestui sudie!

Dvi savaitės virto į mėnesį, o vienas mėnesis virto į du! Dar viena pamoka išmokta - remontai niekada netrunka tiek, kiek planuojama 😂. Tad siuntas kelis mėnesius teko pakuoti ir siųsti iš apkraustyto namo rūsio.

Tačiau ne viskas buvo taip blogai! Būtent rugsėjo mėnesį mes pirmą kartą aplankėme Grybų šventę Varėnoje, kur teko pabendrauti su grybų mėgejais ir papasakoti jiems apie grybų auginimą. Be to, spalio mėnesį paminėjome ir tarptautinę grybų dieną!

Grybų šventė Varėnoje
Grybų šventė Varėnoje.

Ir pagaliau, ilgiausiai lauktas rudens momemtas - lapkričio pradžioje įsikraustėme į naujas patalpas. Įsikraustymas sutapo ir su ruošimusi Kalėdoms, tad turėjome vieną iš intensyviausių savaitgalių metuose, kai dirbti teko iki pat vėlumos. Prisižadėjom sau, kad kitą kartą laiką ir darbus planuosime geriau.

Įsikraustymas į naują grybų fabrikėlį.

Įsikraustymas į naują grybų fabrikėlį.

Kalėdoms priruošėm daug daugiau rinkinių negu visda ir su nekantrumu paleidome savo pirmąją Kalėdinę reklaminę kampaniją!

Džiaugsminga metų pabaiga

Kai atrodė, kad rinkinių turim tikrai užtektinai, o gal jų net liks ir kitiems metams, atėjo Gruodžio mėnesis ir vos per kelias savaites grybų auginimo rinkiniai buvo iššluoti!

Atrdodo, ir džiaugtis norisi, ir verkti - kaip mes nuvertinom save ir savo produktą! Tai aišku, kad žmonės pirko ir išpirko, kokia puiki tai dovana!

Nors lentynos ir tuščios, tačiau mūsų širdys pilnos džiaugsmo ir užsidegimo toliau skleisti grybų auginimo džiaugsmą. Dėkojame kiekvienam už parašytą gerą žodį ar pagalvotą mintį - tai mus veda pirmyn!

Mushi Mushi komanda ir linksmieji grybų auginimo rinkiniai linki jums žaismingų ateinančių metų!

Mushi Mushi komanda ir linksmieji grybų auginimo rinkiniai linki jums žaismingų ateinančių metų!

Lai kiti metai tiek jums, tiek mums, atneša dar daugiau grybiškų gėrybių, džiaugsmo ir nuostabos!

Su meile,

Akvilė

 
Grįžti į tinklaraštį